Start Logo na Pieczątce

Dzisiaj Polecamy:

Pieczątka Trodat 4912
Pieczątka Trodat 4912
59,00 zł


Colop wkład E/O 55
Colop wkład E/O 55
9,00 zł


Shiny wkład S-722-7
Shiny wkład S-722-7
4,30 zł


Tusz Noris 110UV
Tusz Noris 110UV
28,00 zł


Shiny wkład S-311-7
Shiny wkład S-311-7
5,90 zł


Pieczątka Eminent 0043
Pieczątka Eminent 0043
121,00 zł


Toner do Toshiba 2060/ 2860
Toner do Toshiba 2060/ 2860
44,00 zł


Pieczątka Shiny S-1822
Pieczątka Shiny S-1822
40,00 zł


Pieczątka Trodat 5206
Pieczątka Trodat 5206
154,00 zł


Pieczątka Shiny S-Q42
Pieczątka Shiny S-Q42
89,00 zł


Logo na Pieczątce

 

Logo to prestiż, wyróżnik, skojarzenie. Graficzna cecha, odróżniająca nas od innych firm w naszej branży. Logo określa markę, marka jest rezultatem naszej ciężkiej pracy, a cóż może być warta praca bez "twarzy". A logo właśnie takim obliczem jest, dzięki któremu nasz wysiłek przestaje być anonimowy. Jednym słowem, dbamy o naszą firmę i szanujemy nasz wysiłek, nadajmy mu oblicze w postaci znaku firmowego. Zlecenie opracowania loga jest banalnie proste, wystarczy skorzystać z formularza kontaktowego (zakładka kontakt) podać branżę i charakter działalności, budżet jaki Państwo chcą przeznaczyć na ten cel, oraz ewentualne własne wskazówki i upodobania odnośnie znaku firmowego. Godzina pracy grafika to obecnie 60,00 zł brutto, a opracowane logo pozostaje z firmą na zawsze.

 

W tym opracowaniu przedstawimy podstawowe wymogi jakie powinno spełniać logo firmowe, aby można je było zastosować na pieczątce. Zwykle logo jest opracowywane pod kątem różnorodnych zastosowań m.in. banerów, reklam, etykiet, wizytówek, pieczątek oraz różnorodnych druków. Profesjonalny projekt loga uwzględnia pełne spektrum wymienionych zastosowań, dzięki czemu, bez dodatkowych nakładów finansowych może być stosowany w pełnym zakresie. W pakiecie projektu otrzymamy m.in. czarno-białe wersje wektorowe naszego loga zoptymalizowane do zastosowania w realizacjach stemplarskich.

 

Jak rozpoznać czy posiadany plik z logo jest właściwym plikiem wektorowym? W dużym uproszczeniu, wystarczy przyjrzeć się nazwie pliku z naszym logo. Większość plików komputerowych składa się z nazwy, kropki i trzy-(lub dwu lub cztero)-znakowego rozszerzenia. W tym przypadku interesujące jest to znakowe rozszerzenie, określa ono (generalnie) program w którym został zapisany plik. Reasumując, rozszerzenie w postaci - eps, ai, cdr, svg reprezentuje typowe pliki wektorowe. Niewykluczone, że będą wymagać one pewnych prac adaptacyjnych, lecz ich koszt będzie zdecydowanie niższy, niż ma to miejsce w przypadku plików bitmapowych. Warto jeszcze wspomnieć o marginalnie spotykanej, lecz jednak, praktyce importowania bitmap do programu wektorowego i zapisywania całości w jego natywnym formacie. Tak stworzony plik nie zawiera materiału wektorowego, lecz nadal bitmapę i jego użyteczność jest identyczna jak użyteczność plików bitmapowych.

 

Dla odmiany, pliki bitmapowe (których przydatność na prace stemplarskie jest niewielka) mają rozszerzenia w postaci np.: jpg, jpeg, gif, png, bmp, tiff. Często zdarza się, że klienci dysponują jedynie bitmapową (niekiedy niskiej rozdzielczości) wersją własnego loga. Niestety, w zdecydowanej większości przypadków, takie logo nie nadaje się na pieczątkę. Wymaga wektoryzacji i stosownych prac adaptacyjnych. Wycena takiej pracy jest przeprowadzana indywidualnie, zależnie od przewidywanego nakładu czasu na realizację projektu właściwego.

 

Przykład 1

Teraz na przykładzie prześledzimy pewien proces z którego istnienia część klientów nie zdaje sobie sprawy, a warto brać pod uwagę jego naturę. Na przykładzie obok przedstawiamy pewne przykładowe logo. Logo jest trójkolorowe i brak jest projektu czarno-białego. Jak łatwo się domyślić, na dzień dzisiejszy nie ma masowej technologii umożliwiającej wykonanie takiej pieczątki. Co prawda istnieje kilka firm na świecie, które produkują zminiaturyzowane drukarki atramentowe (n.b. nieco większe od klasycznego automatu stemplarskiego), ale oprogramowanie pamięci flash i koszt eksploatacji takiego urządzenia są nadal porażające. Wracając do naszego projektu, musi on być przekształcony na postać możliwą do realizacji na pieczątce. Na rzecz tego przykładu zrobimy założenie, że pieczątka będzie wyposażona we wkład tuszujący koloru czarnego.

 

Przykład 2

Po pewnej adaptacji, nasz projekt, a później zrealizowany stempelek będzie wyglądał tak jak na przykładzie obok. To w zasadzie wszystko co możemy uzyskać w klasycznej technologii, naturalnie możemy rozważyć zastosowanie innego koloru wkładu tuszującego (niebieski, fiolet, czerwony, zielony). Całość została zobrazowana, aby uzmysłowić proces adaptacji wielokolorowych znaków graficznych na potrzeby pieczątki firmowej.

 

Przykład 3

Obecnie dysponujemy technologią umożliwiającą realizację pieczątek wielokolorowych. Takie realizacje wymagają spełnienia zasadniczego warunku, otóż odległość między różnymi kolorami (na pieczątce) musi być nie mniejsza niż 2 mm. Obok przedstawiamy zaadaptowany projekt przykładowego znaku do tej właśnie technologii. Pewne korekty i modyfikacje wykonano ściśle na potrzeby nowej technologii.

 

Na zakończenie tego opracowania warto przypomnieć, że dostarczane znaki firmowe w postaci wektorowej powinny mieć wszystkie fonty, użyte w projekcie, przekształcone na krzywe.

 


Oceń artykuł:

(5 Głosów)
 
Komentarze (3)
Grafika
3 Piątek, 23. Wrzesień 2011 07:16
Raszka
Właśnie przygotowałam, a ten artykuł bardzo mi pomógł
logo
2 Czwartek, 31. Marzec 2011 23:05
maria
dobrze napisane ale potrzebne sa jeszcze adresy wykonawcow pieczatek
przydatne
1 Czwartek, 05. Marzec 2009 09:07
p.m
bardzo przydatne, dziekuje autorowi.

Dodaj komentarz

Twoje imię:
Temat:
Komentarz:
  Kod weryfikacyjny. Tylko małe litery bez spacji.
Kod weryfikacyjny: